Близько 104 тисяч дітей в інтернатах

За даними моніторингового дослідження функціонування системи інтернатних закладів та закладів соціального захисту дітей, проведеного ВГО «Україна без сиріт» спільно з Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою, в Україні функціонує 774 таких заклади, в яких виховується близько 104 тис. дітей. При цьому із них лише близько 10 тис. – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, у всіх інших є батьки. В середньому в Україні кожні 3 дні влаштовуються до 250 дітей в інтернатні заклади, а кожна 35 дитина в країні є їх вихованцем.

На утримання дитини держава виділяє від 3 до 14 тис грн. на місяць, а загальний обсяг фінансування закладів становить більше 5 млрд грн. у рік. При цьому витрати на утримання дітей (харчування, одяг, лікування, взуття) становлять тільки 12%, оплата комунальних послуг – 11%, заробітна плата персоналу – 70%.

За інформацією вихователів, у багатьох випадках батьки віддають дітей до інтернатів внаслідок бідності, неможливості прогодувати, одягти, відправити до школи. Звичайно, багато випадків серед батьків безвідповідальності, пияцтва, наркоманії, жебрацтва тощо.

Результати дослідження засвідчили, що закритість інтернатної системи породжує низку порушень зі сторони адміністрації закладів – це і фінансові зловживання, і використання праці вихованців, а також  непоодинокі випадки насильства над дітьми. Діти найбільше бояться закінчити інтернатний заклад, а також хвилюються, що не зможуть отримати освіту і професію, що їм не буде, де жити, не вистачить грошей на одяг, харчування та ліки.

Всі цивілізовані країни відмовляються від існування інтернатної системи виховання. Цей процес вже розпочинається і в Україні. Основним акцентом є створення усіх необхідних послуг для дитини в межах громади, в якій вона проживає, а також робота із сім’ями та надання відповідної підтримки. Однак, ні в якому разі не можна допустити, щоб реформа закрила інтернати,  діти залишились на вулиці, а батьки в стороні.

 

Хто із наших читачів має будь-яку інформацію, яка може негативно впливати на дітей внаслідок цього процесу, просимо писати нам листи, звертатись, інформувати…

Голова Організації

В.Ващенок.

 

 

 

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар