Чи може бути безвізовий режим у 2016. Коли? Як? Кому?

18 грудня 2015 року Єврокомісія прийняла рішення рекомендувати Євросоюзу включити Україну в перелік країн безвізового режиму. На словах це звучить просто, але які вимоги і процедури потрібно зробити і ЄС, і Україні.

Після рекомендацій Єврокомісії це питання розглядають країни ЄС, потім необхідно рішення Ради Європейського союзу, а вже потім, після всіх позитивних рішень дане питання ухвалює Європейський парламент.

Однак, щоб це відбулося, є вимоги для України, і найголовніші з них.

До завершення першого кварталу 2016 року повинно в повному обсязі працювати Національне антикорупційне бюро та спеціалізована прокуратура. Також повинно запрацювати Національне агентство по запобіганню корупції.  Для запровадження їх активної роботи необхідно внести зміни до законодавства в частині незалежної прокуратури та арешту і спец конфіскації незаконно придбаного майна. А в Державному бюджеті на 2016 рік передбачити необхідні видатки для роботи цих органів.

Для громадян України.

У разі запровадження безвізового режиму, для перетину кордону необхідно біометричний паспорт, медична страховка, підтвердження бронювання в готелі, квитки туди і назад та готівка із розрахунку 45 евро на людину на добу.

Все ж таки, це значно простіша процедура для подорожі чи ділової поїздки, на відміну від сьогоднішніх реалій, коли потрібно ще йти у посольство, платити від 35 евро за візу, збирати довідки з роботи, податкової, підтвердження нерухомості, сімейного статусу тощо.

Залишилось чекати і сподіватися, що наша держава виконає свої зобов’язання перед ЄС та своїми громадянами.

В.Ващенок

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар