День соціальної справедливості

articles_150_th

Нарешті, увагу українців привернули до соціальної справедливості у суспільстві, але з огляду на низьку активність привернення уваги до цього дня з боку державних органів та ЗМІ, особливою турботою поки ніхто не переймається.

Указом Президента України від 4 листопада 2011 року № 1021 в Україні установлено День соціальної справедливості, який відзначається щороку 20 лютого у Всесвітній День соціальної справедливості. 

Справедливість – це невід’ємне право людини, яким кожний із нас може скористатися. Сприйняття і оцінка справедливості у суспільстві носить абстрактний характер. Думки людей свідчать про те, що на сторожі соціальної справедливості повинні стояти держава, політичні партії, громадські організації, інші суспільні структури. Своїм Указом Глава держави привертає увагу суспільства до проблеми соціального статусу громадян.

Соціальна справедливість в умовах ринку, крім рівності можливостей, повинна включати й інший важливий компонент – державний соціальний захист і допомогу непрацюючим, малозабезпеченим людям, тобто державні гарантії для тих, хто за тих чи інших причин (вік, стать, сімейні обставини, інвалідність тощо) випадає із рівно конкурентних умов, нездатний забезпечити собі сам гідне життя в вирії життєвої нестабільності. Проте основними вимогами до такого дня громадяни хотіли б бачити соціальну справедливість з боку держави, а саме достойні зарплатні, належні соціальні виплати, правовий захист та неухильне дотримання і виконання законів.

Для працездатних же членів суспільства мають бути створені рівні можливості, щоб вони могли своєю працею заробляти достатні доходи для повноцінного життя.

Боротьба за соціальну справедливість – завдання незалежної України. Без цього їй не здолати кризових явищ, не досягнути цивілізованого життя. Прикро, але в Україні сьогодні дуже багато несправедливості, що гальмує розвиток держави, породжує невдоволення владою та численні конфлікти.

Проголошена у Конституції соціальна, правова, демократична держава Україна  є скоріше декларацією про наміри, аніж реальністю. Щоб здолати соціальні, політичні, економічні негаразди, потрібна сильна, виважена, зорієнтована на національні інтереси соціальна політика.

Прийняття Указу Президента України «Про День соціальної справедливості» та відзначення на державному рівні Всесвітнього Дня соціальної справедливості повинно привернути особливу увагу суспільства, органів державної влади, громадських організацій на вирішення питань соціальної справедливості та соціального захисту, подолання бідності, забезпечення зайнятості, соціального добробуту всім громадянам України.

З початку відзначення такого дня бажано було запровадити хоча б самі елементарні соціально спрямовані заходи, такі як допомога малозабезпеченим, інвалідам, конкретна допомога будинкам-інтернатам, сімейного типу, будинкам для людей похилого віку, медичним закладам тощо.

Будемо сподіватись та домагатись, щоб соціальна справедливість постійно панувала в країні і наступний рік цього свята увінчався значно більшими успіхами та досягненнями держави на благо кожного громадянина.

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар