Депутати Монастирищенської районної ради сіли за студентські парти

IMG_0099_

Чи є межа людській досконалості? Чому варто протягом життя навчатися і самовдосконалюватися, не зважаючи на вік та посаду? Що потрібно робити для того, аби якісно виконувати, покладені на тебе громадою обов»язки? Ці та інші запитання стали актуальними для депутатів Монастирищенської районної ради, які минулого четверга отримали унікальну нагоду долучитися до навчальної програми «Публічний лідер», організованої Інститутом регіонального лідерства, за сприяння Всеукраїнської громадської організації «Соціальна Україна».

В прямому сенсі цього слова, депутати, провідні спеціалісти районної ради сіли за студентські парти, аби отримати ґрунтовні професійні знання з різних фахових дисциплін, що, в результаті, дозволить кожному слухачеві реалізувати свій особистісний та організаторський потенціал у формуванні нової регіональної еліти. Більше того, дозволить стати ближчими до своїх виборців та з легкістю і професійним підходом реалізовувати передвиборчі обіцянки. Зауважу, що навчання за програмою «Публічний лідер» включає в себе 96 академічних годин та складається з 8-ми модулів. Термін навчання – 3 місяці. По закінченню, слухачі отримають Сертифікат, який, до речі, дасть можливість бути зарахованим до кадрового резерву місцевих органів влади. Перший навчальний семінар програми «Публічний лідер» проходив у малому залі засідань Будинку рад із залученням найкращих викладачів (учених, політологів) Інституту регіонального лідерства.

- Що спонукало нас до започаткування проекту «Публічний лідер»? Річ у тім, що цьогоріч Всеукраїнська громадська організація «Соціальна Україна» провела соціологічне дослідження щодо впізнаваності депутатів місцевого рівня жителями Умані та Уманського району, – розповідає керівник проекту та заступник директора Інституту регіонального лідерства Анатолій Тищенко. – За результатами опрацьованих анкетних даних, виявилося, що більше 80 % жителів взагалі не знають прізвищ своїх депутатів або не зустрічалися з ними. І це – типова ситуація практично для всіх регіонів. Тобто, статистика говорить сама за себе: депутати не виконують своїх основних функцій, покладених на них державою та громадою. І не тому, що не хочуть займатись депутатською діяльністю, а тому, що не знають, як професійно це робити. Так, власне, виникла ідея започаткування проекту «Публічний лідер». Нашим надійним партнером в його реалізації став Інститут регіонального лідерства. В ході навчань місцеві депутати отримають системні знання у політичній, економічній та соціальній сферах, а найголовніше: налагодять партнерські стосунки з громадою, яка їх обирала. До навчального процесу будуть залучені найкращі столичні та регіональні фахівці, науковці, педагоги. Особливе місце в навчальних планах відводиться психології і соціології публічної діяльності, зокрема, мистецтву публічного лідерства у всіх його проявах. Щодо навчальної програми, вона включає в себе наступні модулі: «Місцеве самоврядування в системі публічного управління»; «Бюджетний процес та управління фінансами»; «Стратегічне управління регіоном»; «Соціальний менеджмент в громаді»; «Правові, фінансові та екологічні аспекти земельних відносин»; «Регулювання питань комунальної власності місцевого самоврядування»; «Етика та етикет депутатської діяльності»; «Ефективні ділові комунікації лідера».

- Ви – народні обранці, публічні люди, – звернувся до учасників навчань Анатолій Тищенко. – І, відповідно, на Вас мають рівнятися, вас – як лідерів – мають наслідувати. І ми Вам в цьому допоможемо.

Перший день навчання був присвячений риториці – ораторській майстерності, або – красномовству. Викладала предмет провідний спеціаліст Інституту регіонального лідерства Євгенія Шевчук.   

 У невимушеній легкій атмосфері, депутати навчалися мистецтву виголошувати промову; самотужки готувалися до виступу, використовуючи наочність, навчалися постановці мовлення та манері триматися перед аудиторією. Учасники семінару працювали як в групах, так й індивідуально. Жваво дискутували, висловлювали власне бачення на ту чи іншу ситуацію, шукали шляхи вирішення проблеми та вчилися слухати. Процес навчання був настільки легким та захоплюючим, що 5 годин спливло непомітно, на одному диханні, завдячуючи грамотно розробленій навчальній програмі. Кожен із учасників семінару мав нагоду отримати індивідуальну консультацію у викладача.

- Від сьогоднішнього навчання я отримала силу – силенну задоволення, – прокоментувала нашому виданню депутат Монастирищенської районної ради Лариса Герасименко. –  Для себе дізналася багато нового і вже знаю напевно, що застосовуватиму набуті сьогодні знання на практиці як депутат. Я з нетерпінням чекатиму наступних семінарів проекту «Публічного лідера». Якби жила в мегаполісі, із задоволенням відвідувала б подібні навчання.

- Ви знаєте, у мене склалися тільки найкращі враження від навчання за програмою ВГО «Соціальна Україна» – «Публічний лідер», – зізнається депутат районної ради Володимир Чуйко. – Шкода тільки, що таке надбання не отримав раніше. Знання з риторики, як ніщо інше, сприятимуть мені і у веденні переговорів на різних рівнях, і в спілкуванні з виборцями, і в роботі в постійній комісії районної ради, і в засіданнях сесії тощо. Загалом, вміння виступати перед різною аудиторією, приймати миттєві рішення – потрібні всім, не тільки депутатам. Сьогоднішні заняття дозволили мені багато чого переосмислити і побачити ряд мінусів, над якими відтепер буду працювати. Я переконаний, що подібні навчання мають пройти всі депутати, що дасть змогу підвищити їх професійний рівень та справді наблизить до виборця.

Софія Квітка     

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар