Депутати вдосконалять порядок перерахунку пенсійних виплат

Народні депутати переглянули механізми призначення та індексації пенсій, які дозволять збільшити виплати пенсіонерам в середньому лише на 10 грн.
За словами голови профільного комітету з питань ветеранів, пенсіонерів та інвалідів Валерія Сушкевича (“Батьківщина”), законопроект вирішує лише частину пенсійних проблем, але не вирішує головну – підвищення пенсійних виплат в результаті їх “осучаснення”.
За даними Мінсоцполітики, перегляд пенсій торкнеться понад 12 млн. громадян, а додаткові витрати бюджету Пенсійного фонду можуть скласти 2,14 млрд. грн.
В той же час, як повідомляють в Інституті демографії та соціальних досліджень НАНУ, нові норми збільшать зарплатну базу, але основний розмір пенсій особливо не зміниться – в межах 15 грн. Більшою мірою відчують підвищення ті, у кого були хороші зарплати і понаднормовий стаж.
Варто відзначити, що законопроект передбачає й інші норми, які повинні запрацювати вже через півмісяця. Так, у жінок буде враховуватися до страхового стажу період відпустки по вагітності та пологах, а пенсіонери-військовослужбовці, які перебувають на держутриманні у відповідних закладах для людей похилого віку, зможуть отримувати до 25% пенсійних виплат (зараз мінімальна межа – 20% мінімальної пенсії за віком). Крім того, для дітей-сиріт, які перебувають на держутриманні, пенсія у зв’язку з втратою годувальника буде виплачуватися в повному обсязі, але на особові рахунки в банках (використано матеріали інформаційного агентства УНІАН).

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар