ФАТАЛЬНІ РЕФОРМИ 2017го

Цей рік став фатальним для українців, які вже відчувають на собі пенсійну, медичну, та судову реформи. Освітня стартує з 1 вересня 2018р.

Як відомо, реформи швидкими не бувають, однак також не буває, щоб через пів року після їх прийняття ставало все гірше і гірше.

 Про кожну із цих реформ та їх наслідки ми розповімо детально у наступних матеріалах, а зараз про основні зміни і новації.

 Пенсійна реформа

 Очікування значного збільшення пенсій, як обіцяли, виявилося марним.

 Пенсійна реформа стала черговим обманом. Насамперед про це свідчить очевидний факт – дефіцит Пенсійного фонду становить 150 мільярдів грн.. і при цьому влада хоче збільшити пенсії!!! Хто в це може повірити? Навпаки, тим хто вийде на пенсію з 2018 року пенсії будуть зменшені у два-три рази.

Пенсійна реформа передбачає:

- збільшення страхового стажу до 35 років, у зв’язку з чим громадяни будуть працювати до 65 років;

- якщо до 65 років не буде трудового стажу 25 років, то замість пенсії буде мінімальна соціальна допомога;

- зменшено коефіцієнт розрахунку страхового стажу з 1,35 до 1,0. Це означає, що громадянам не додадуть 35% пенсії;

- забороняється достроковий вихід на пенсію, навіть при наявності страхового стажу;

- із виплат Пенсійного фонду прибираються виплати пенсій по інвалідності, по втраті годувальника, пенсії за вислугу років.

Медична реформа

Самою проблемною і непередбаченою із усіх реформ можна назвати медичну!

Насамперед про це говорить той факт, що закон парламентом був прийнятий у липні 2017р., а підписаний Президентом аж через пів року – наприкінці грудня!

Основною метою цієї реформи є офіційно платна медицина. За кожну медичну послугу у лікарні Міністерство охорони здоров’я розраховує ціну (орієнтовні ціни опублікуємо у наступних номерах).

У 2018 році змінять роботу первинної ланки – сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.

У 2019 році реформують другу спеціалізовану ланку – міські, районні, обласні лікарні.

У 2020 році реформують (поламають) роботу високоспеціалізованої третьої ланки – профільних інститутів (Амосова, нейрохірургії, пульмонології і т.д.)

З 1 січня 2018 року українці повинні підписати із сімейним лікарем первинки декларацію – це договір на надання медпослуг. За цим документом держава буде платити лікарю зарплату. За одного пацієнта медик отримає 370 гривень на рік, з 2019 – 450 гривень. Тариф за прийом пенсіонерів і дітей буде вищий. При цьому лікар може підписати договори з 2000 пацієнтами. Однак ці гроші буде отримувати не лікар, а медичний заклад. Розподіляти гроші буде головлікар. Сама угода буде в письмовій та електронній формі.

В умовах договору прописуватимуться обсяг безкоштовних медпослуг і ліків, права і обов’язки пацієнта і лікаря. При цьому пацієнт може обрати будь-якого лікаря в будь-якій лікарні, незалежно від прописки. Угоду можна підписати і з приватним терапевтом.

У МОЗ зазначають, що в первинній медицині для пацієнтів безкоштовними залишаться загальний аналіз крові, аналіз крові на глюкозу, на загальний холестерин, аналіз сечі, загальний аналіз сечі, а також швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.

Однак, як воно буде насправді побачимо уже скоро.

 Судова реформа

 3 жовтня парламентом прийнято новий закон поданий Президентом України, який передбачає значні зміни, в тому числі, які значно обмежать доступ громадян до правосуддя.

На виконання цього закону, в Україні ліквідовується 142 місцеві суди і створюється 74 окружні суди. Ліквідовується Верховний суд України і створюється новий Верховний суд, ліквідовуються три вищі спеціалізовані суди – Вищий адміністративний суд, Вищи господарський суд, Вищий спеціалізований суд з кримінальних та цивільних справ.

 Громадянам доведеться далі їхати до судів і витрачати на дорогу кошти, а на суди збільшується навантаження удвічі, справи будуть розглядатися довше.

 Збільшено ставки судового збору (дорожче коштує) за подання позовної заяви, апеляційної та касаційної скарг.

 Перед тим як судитися потрібно мати кошти і внести заставу для того, якщо ви програєте суд, то вашою заставою компенсують витрати відповідача на адвоката. Тобто, пенсіонер фактично не зможе подати до суду на комунальне підприємство чи Пенсійний фонд…

 

Наймати для суду потрібно тільки адвоката у будь-яких справах. Тобто, якщо раніше цивільні, господарські, сімейні справи міг представляти звичайний юрист (ваш знайомий), то тепер тільки адвокат, що значно дорожче.

 

У судовому процесі можливо задавати лише по 10 запитань як позивачу, так і відповідачу. Якщо більше 10 запитань, то це буде розцінено як затягування судового процесу.

Також прийнята норма, яка передбачає штрафи за умисне затягування судового процесу.

 

Суддя буде мати можливість видворяти із залу присутніх, якщо не буде вільних місць (нагадаємо, що раніше присутні могли стояти у проходах чи на «гальорці»)

Окрім цього, по особистому рішенню судді він може заборонити фото та відеозйомку.

 

Зменшуються строки розслідування справи від 3 до 6 місяців. Якщо у ці терміни нікому не пред’явлено підозру, то суддя закриває провадження у кримінальній справі.

 

Обмежується право звернення за проведенням експертизи. Тепер таку експертизу потрібно робити лише у державних установах, на відміну від колишньої норми, де можна було робити у незалежних ліцензованих приватних судових експертів.

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар