Киньте все – гармошка грає!

є Оксанка

Під таким девізом у березні пройшов 25-річний ювілей Зразкового дитячого ансамблю гармоністів у м.Жашкові Черкаської області. В Україні це перший і єдиний дитячий ансамбль гармоністів, який створив музикант-викладач, Заслужений працівник культури України, лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів, провідний гармоніст України та ще з багатьма званнями і регаліями – Сухий Іван Іванович.

Дитячий ансамбль гармоністів – ровесник нашої держави. За цей проміжок творчого шляху колектив є лауреатом 96 конкурсів, був багаторазовим переможцем обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, нагороджений дипломами, грамотами і подяками. Ансамбль учасник екскурсійно-концертних поїздок у Польщі, Чехії, Німеччині, Австрії, Франції, Італії, Угорщині,  Росії та Білорусії і неодмінно повертався до України з відзнаками та нагородами.

До колективу ансамблю входять діти від 5 до 18 років. Іван Іванович виховав і випустив понад 250 дітей-гармоністів, які роз’їхались по всьому світу. У цьому навчальному році (2015-2016) в ансамблі навчається 30 учасників.

Але найголовніше, що всі ці діти, а потім вже особистості, стали на шлях добра, творчості, людських цінностей. Без перебільшення можна сказати, що люди, які грають на гармошці, баяні чи акордеоні мають добре серце, широку і веселу душу та несуть людям радість.

Всі ми знаємо, що коли грає гармошка або баян, то утриматися щоб не заспівати чи не затанцювати неможливо. Точно з такими почуттями, перед початком ювілейного концерту Іван Іванович разом зі своїми учнями зібрали гостей у фойє зали де всі разом пританцьовували під веселий дзвінкий голос гармоніки. Звичайно, цей неймовірний радісний і душевний стан разом із музикантами і глядачами перемістився до концертної зали в якій не було вільного місця.

  Вітати керівника ансамблю гармоністів Івана Сухого із ювілеєм творчої роботи прийшло безліч людей, земляки, друзі, лідери громадських об’єднань, керівники підприємств, письменники і науковці, представники місцевої влади та Міністерства культури України.

І зовсім несподіваною під час концерту стала участь самих глядачів у концерті. Діти ансамблю пішли по рядам і роздали інструменти (бубни, клавеси, тріщітки, тріскачі, калатали, плескачі, коробочки) в руки гостям, а потім увесь зал разом із музикантами на сцені і поміж рядами почали спільно грати. Це неперевершене відчуття радості, причетності до музики і позитивного настрою вмить об’єднало весь зал від мала до велика в одну дружню творчу родину, яка зібралася завдяки ювіляру.

Сам же Іван Іванович не тільки музикант і талановитий викладач, а ще й композитор і поет з добіркою понад 70 пісень, а також майстер, який ремонтує та складає гармоніки.

На базі творчої роботи та розвитку ансамблю гармоністів у місті Жашкові у 2006 році Іван Іванович відкрив Музей української гармоніки. В ньому зібрано понад 1000 експонатів та 174 музичні інструменти. Музей унікальний, єдиний в Україні і занесений до Книги рекордів України. У ньому зібрані інструменти із понад сторічною історією, які й досі мають вражаючий звук. Дивні витвори мистецтва можна побачити у музеї, а саме, маленьку дитячу гармошку, яку ледве можна втримати руками або гармошку-чобіток, яка вражає своєю красою і незвичайною інтерпретацією, яку власноруч зробив Сухий І.І.. Окремо хочеться акцентувати увагу на інструментах зроблених із сірників. Саме так, гармошка, гітара, бандура, скрипка, бас у вигляді українського Герба склеєні із сірників, на яких грали під час ювілейного концерту. Цей витвір мистецтва – праця учасника колективу Сенчукова Богдана.

З появою такого музею української гармоніки відроджується та примножується історія музичних інструментів на теренах України. Багато хто думає, що гармонь це суто російський інструмент, але глибоко помиляється.  На землі Російської імперії інструмент потрапив із Європи у 30-ті роки 19 століття. 

І звичайно, у цей важкий для України час не можливо не відмітити патріотичні вчинки Зразкового дитячого ансамблю гармоністів, який влітку 2015 року на Жашківському ринку провів акцію «Допоможи воїну АТО». Колектив відпрацював двохгодинний концерт і зібрав більше 11 тисяч гривень. З допомогою волонтерів закупили все необхідне на замовлення військових. В тому числі військову форму, ліхтарики, спеціальні ножі, дві бензопили, батареї для мобільних телефонів, запальнички, літні головні убори, дещо з продуктів та оргтехніки. Керівник колективу Сухий І.І. передав на передову гармоніку та гітару, а учасники колективу вироби, зроблені власними руками.

У свою чергу, наша громадська організація «Соціальна Україна» висловила подяку творчому колективу та її керівнику Сухому Івану Івановичу за невтомну працю, примноження українського таланту і творчості, популяризації української державності.

Шановні наші читачі!

Такими прикладами подібних неймовірних позитивних досягнень творчих людей, виховання молодого покоління, ми хочемо донести і вам покласти до серця частинку позитиву і гордості за нашу державу, яку створюють ці люди. І ми впевнені, що кожен з вас у своєму місті чи селі буде примножувати доброту української душі, музики, таланту і поваги один до одного.

Голова Організації

Ващенок Вадим

 

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар