На Монастирищині відбувся відбірковий тур Всеукраїнського дитячого фестивалю – конкурсу «Країна зірок»

Изображение 035_

Із понад 80 учасників конкурсу, 15 талановитих дітей нашого краю отримали запрошення на фінал фестивалю.

Вперше за всю історію нашого краю, на Монастирищині проходив відбірковий тур талановитих дітей в рамках Всеукраїнського дитячого фестивалю – конкурсу «Країна зірок», організованого за сприяння ВГО «Соціальна Україна» (голова Вадим Ващенок). В конкурсі взяли участь понад 80 дітей та представників молоді району: вокалісти, хореографи, виконавці розмовного жанру. І лише 13 отримали перепустку до фіналу фестивалю «Країна зірок», що відбудеться 9 червня в місті Умань.Власне, як проходило мега – шоу «Країна зірок» на Монастирищині, які відчуття переповнювали учасників конкурсу під час дійства та після отримання такого бажаного Запрошення на фінал фестивалю, бачила та чула наша журналістка Софія Квітка.

Субота, 5 травня, на годиннику – десята година ранку. Зал районного Будинку культури вщент заповнений як глядачами, так і учасниками кастингу. Відчувається нотка хвилювання. І не стільки з боку самих учасників відбіркового туру, стільки з боку групи підтримки: викладачів та наставників, батьків, бабусь, братиків та сестричок. За лаштунками знаходяться ті конкурсанти, хто, як кажуть, першим візьме на себе удар. Нарешті оголошують про початок конкурсу. В залі – западає цілковита тиша.

На сцені з’являється ведуча дійства – монастирищанка Віта Петрук та керівник проекту «Країна зірок» Анатолій Тищенко. Слово надається засновнику Всеукраїнського фестивалю «Країна зірок», голові ВГО «Соціальна Україна» Вадиму Ващенку.

- Сьогоднішнє дійство проходить на Монастирищині недаремно, – сказав Вадим Володимирович. – Адже ми знаємо, що у цьому прекрасному козацькому квітучому краї мешкає дуже багато талановитих дітей. І це показали результати першого відбіркового туру, що проходив у школах району. Тому сьогодні ми поставили за мету віднайти найталановитіших діток, які отримають гарну нагоду зробити черговий, а хтось – і перший  крок на шляху до успіху в мистецтві нашої країни. І оцінюватимуть вас сьогодні, дорогі діти, виключно за ваш талан і здібності. Я особисто як засновник фестивалю «Країна зірок» та організатори фестивалю щиро бажаємо вам успіху.

Після таких приємних слів, власне, і розпочався сам конкурс. Анатолій Тищенко представив членів шановного журі, які цього дня виступили в ролі вершителів долі талановитих дітей Монастирищини. Серед них: голова журі – Вадим Ващенок, Вікторія Давиденко – художній керівник фестивалю, Марія Куливник – співачка, лауреат Всеукраїнських фестивалів та конкурсів, Олександр Капітан – хореограф, дипломант фестивалів та конкурсів, засновник приватної школи спортивного бального танцю «Діамант» (м.Гайсин), Тимур Усманов – композитор, вокаліст програми «Зірка караоке» на Новому каналі, володар гран-прі Всеукраїнських фестивалів та конкурсів, автор понад 100 пісень для молодих виконавців, продюсер, соліст Академічного ансамблю державної прикордонної служби України, Ірина Чернишенко – співачка, режисер.

За умовами організаторів конкурсу, кожному із учасників відводилося не більш, ніж по 4-5 хвилин на виступ. Вокалісти мали б продемонструвати свої співочі здібності як під «мінусівку», так і акапельно. Першою на сцену виходить дзвінкоголосий соловейко Монастирищини, фіналістка телепроекту «Рось шукає таланти» Марійка Соловей. Члени журі захоплено слухають дівчинку. Вони шоковані, настільки потужний голос вона має. «Співай далі в житті, Машуню, бо твій голос – справжній діамант, – сказали представники журі.

На сцену виходить наступний учасник молодшої групи вокалістів (8-11 років) Саша Бабій. Проте журі просить заспівати хлопчика акапельно. Тимур Усманов зауважує, що якби не акапельний спів, важко було б визначити справжній потенціал хлопчика. Дякують за спів і запрошують на сцену наступного учасника. Один за одним діти виходять, демонструють свої вокальні здібності, проте дуже хвилюються. І на прохання про виконання пісні акапельно, дехто з виконавців знизує плечима, забуваючи все на світі. Дехто навіть плаче. Проте коректне журі намагається налаштувати дітей на позитив.

Переважно звучать пісні з українського фольклору. Тому журі просять виконати пісні сучасних виконавців вітчизняної естради.

На сцену виходить монастирищанка Катерина Пуздерко. Журі зауважують, що крім надзвичайного таланту, дівчинка має власний сформований образ співачки, який підкреслила і доповнила яскравим костюмом.

Далі на сцену виходять представники жанру художнього читання молодшої групи. Сценічним образом та харизмою вразила глядачів та журі Світлана Артемець. Дівчинка обожнює свою вчительку Лідію Степанівну і мріє бути схожою на неї. Образ курчатки яскраво доповнив та підкреслив костюм та не по – дитячому виважена манера виконання.

З образом хулігана та розбишаки чудово справився Владислав Копернак. Синець під оком, висмикнута із брюк сорочка та яскравий талант шоу – мена підкорили серця суддів. Влада назвали улюбленцем журі.

Дивовижне феєричне шоу представили в своїй короткій програмі представниці наступного жанру – хореографічного: тріо у складі Юлії Розної, Юлії Денисюк та Марії Климовських. Вихованки школи танцю «Едельвейс» продемонстрували «коктейль танців» із ча-ча-ча, румби, самби, джайву. Журі визнали професійну майстерність виконавиць. І це при тому, що постановку танцю дівчата зробили самотужки за декілька годин, без підтримки наставника, який хворів на момент проходження кастингу.

Вразив журі і Максим Кучер. Юнак захоплюється брейк-дансом, електро. А зважаючи на те, що він займається самотужки, без сторонньої підтримки, лише копіюючи відомих вітчизняних та іноземних танцюристів, це «підкупило» журі.

Нарешті черга дійшла до учасників середньої та старшої групи різних жанрів. Серед вокалістів на журі та глядачів найбільше справили враження: Марина Горбатюк (дівчину назвали особливою та подякували педагогу Ларисі Каплун за гарну науку), Аліна Кірєєва, Вероніка Косенко, Аліна Тарасюк (дівчині пророчили велике майбутнє та дорогу в солісти хору Верьовки).

Яскравою зовнішністю та харизмою вразила журі Катерина Тонюк, 15 років. Серед читців виокремилися Сергій Вітер (в юнака чудове почуття гумору, а його сценічний образ доповнив український костюм та бриль), Анна Шевчук (ліричний вірш власного авторства), Марина Сивак (виконала надзвичайно глибокий патріотичний вірш). З представників хореографічного жанру враження на журі справили дівчата з хореографічного ансамблю РБК «Грація» (яскраві костюми, динамічність, феєрія у виконанні та вдала режисерська постановка); Ганна Косенко (дівчина мріє відкрити власну школу бального танцю), танцювальний дует у складі Дмитра Мусійчука та Марії Климовських.

На жаль, передати враження від виступу всіх дітей у нас забракне газетної площі, проте кожен із учасників кастингу намагався довести свій талант, неперевершеність та індивідуальність.

Проте на журі чекало непросте завдання: вибрати кращих серед кращих. І доки журі радилось, ретельно обговорюючи кожну кандидатуру і ведучи боротьбу за улюбленців цього дня, глядачі отримали гарну нагоду насолодитися переглядом вистави за участю вихованців лялькового театру БДЮТ (керівник Бойко Лариса) та почути гру і спів  Монастирищенських «Ранеток» – ВІА Будинку творчості (керівник Григораш Ігор).

Нарешті в залі з’являються члени журі. Наступає хвилююча мить. Кожен прагне отримати Запрошення, а відтак, і перепустку до фіналу фестивалю.

Однак із величезної кількості учасників, журі обрали 13 конкурсантів з вокального жанру, художнього читання та хореографічних композицій. Оголошуються імена переможців і кожен з них поспішає на сцену. Звучать оплески. Переможці отримують Запрошення – перепустку на фінал, подарунки з іменним підписом та подяки батькам і наставникам талановитих дітей. Такі ж подарунки та подяки цього дня отримали абсолютно всі учасники відбіркового туру конкурсу.

Отож, переможцями відбіркового туру на Монастирищині «Країна зірок» стали: Марина Сивак, Сергій Вітер, Максим Кучер, Катерина Тонюк, Вероніка Косенко, Аліна Кірєєва, Марина Горбатюк, Ірина Цехмейструк,  Катя Пуздерко, Марія Соловей, Аліна Тарасюк, Владислав Копернак та тріо у складі Юлії Розної, Юлії Денисюк та Марії Климовських.

А щоб продемонструвати найвищий пілотаж акторської майстерності, режисер та постановник, співачка Ірина Чернишенко на сцені районного Будинку культури прочитала  поезію Тараса Шевченка «Чернець». Для монастирищан співали Марія Куливник та Тимур Усманов. На останніх нотках пісні Тимур опустився на коліно на знак поваги до монастирищан та цієї родючої землі (до речі, продюсер має безпосереднє відношення до Монастирищини, його мама до 5 років жила в Цибулеві).

По закінченні конкурсу, нам вдалося поспілкуватися з членами компетентного журі та поцікавитися, хто із учасників відбіркового туру вразив журі найбільше і чому іншим монастирищенським діткам не вдалося до кінця розкрити свій талант.

- Головна проблема сьогоднішніх конкурсантів – це невдало підібраний репертуар, – прокоментувала співачка Ірина Чернишенко. – Складається враження, що у вас на Монастирищині існує засилля педагогів та наставників. Діти не мають власної думки щодо вибору. Чому ми просили виконувати учасників акапельно ті пісні, які подобаються самим дітям? Аби побачити їх справжній потенціал. Не потрібно нав’язувати дітям те, чого вони не виконають якісно. Це – неправильно. Треба дати дитині можливість розкритися, нехай вона навіть наслідує «Океан Ельзи», Віру Брежнєву, Ані Лорак чи Олександра Пономарьова. Будь-кого. А ще, у вас дуже закомплексовані діти, хоча вони – справжні діаманти і варто тільки зробити оправу до цих діамантів. Вам потрібно частіше проводити подібні фестивалі, аби діти навчилися відчувати сцену та глядача.

Запитую в журі, які перспективи відкриються перед переможцями фестивалю, що проходитиме в Умані?

- Якщо сьогоднішні переможці гарно себе зарекомендують під час фіналу фестивалю, це дасть їм можливість в подальшому брати участь у більш потужніших фестивалях та проектах на зразок: «Голос дитини», «Чорноморські ігри» чи «Слов’янський базар», – прокоментував продюсер Тимур Усманов. – А це – пряма дорога у світ шоу-бізнесу.

- Сьогоднішній відбір довів, що на Монастирищині дуже багато талановитих дітей, – сказав наостанок інтерв’ю голова журі та засновник фестивалю «Країна зірок» Вадим Ващенок. – Мене надзвичайно вразив талант Аліни Тарасюк, Маші Соловей (від її співу мурахи бігали по тілу), безпосередність Максима Кучера та потужність голосу Марини Горбатюк. У цих дітей – велике майбутнє. І нехай не всі діти вийшли до фінального туру фестивалю, проте вони випробували свої сили і зрозуміли, що для досягнення великої мети треба дуже багато і активно над собою працювати. Тож бажаю всім учасникам кастингу, переможцям кар’єрного зростання, шаленого успіху та безмежно вдячних глядачів. А щодо монастирищенського відбору, я хотів би щиро подякувати всім, хто організовував кастинг: працівникам районного Будинку культури, звукорежисерам, сценаристам. Окрема вдячність та шана голові районної організації ВГО «Соціальна Україна» – Любові Василівні Куценко. Адже безпосередньо Любов Василівна проводила відбіркові конкурси по школах Монастирищини, допомагала заповняти анкети дітям та всіляко сприяла в організації сьогоднішнього дійства. А це – титанічний труд.

Повну галерею можна продивитися тут

Спеціально для «Алекса», Софія Квітка.

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар