Нагальна необхідність індексації соціальних стандартів

Поглиблення бідності українського населення відбувається внаслідок стрімкого знецінення доходів та заощаджень через замороження з грудня 2013 року розмірів державних соціальних стандартів та гарантій, збільшення безробіття, зростання цін на товари і послуги, нечуваного підвищення комунальних тарифів, девальвації гривні, посилення податкового тиску.

В умовах високого рівня інфляції (за 2014 рік – 124,9%, у січні-травні 2015 року – 140,1%) мінімальна зарплата, пенсія, соціальні виплати знецінилися майже вдвічі.

За інформацією Мінсоцполітики «мінімальна заробітна плата підлягає індексації та окремого визначення її як об’єкту індексації не потребує».

Виникає питання: якщо мінімальна заробітна плата підлягає індексації, то чому її розмір заморожено з грудня 2013 року і у червні 2015 року становить лише 1218 грн., а не збільшено щонайменше до 2131 грн. з урахуванням інфляції, яка за цей період сягнула 75%.

На шляху євроінтеграції України, особливо в сучасних умовах зростання цін та запровадження непопулярних реформ, недопустимо «заморожувати» мінімальну заробітну плату, а навпаки вкрай необхідно піднімати її рівень з метою забезпечення конституційного права громадян на достатній життєвий рівень та розвитку економіки в цілому.

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар