Нові зміни у працевлаштуванні

Новим законом прийнятим 17.05.16 збільшено перелік осіб, яким не встановлюється випробувальний термін при прийнятті на роботу. 

До таких осіб належать (доповнено): вагітні жінки, працівники із сімейними обов’язками, які мають дітей віком до трьох років; особи, із якими укладається строковий трудовий договір, переможці конкурсного відбору на заміщення вакантної посади; особи, які пройшли стажування під час прийняття на роботу з відривом від основної роботи.

Також до строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причин. Хоча це суперечлива норма, оскільки працівник умисно може не ходити на роботу, а термін випробування буде зарахований. Попередня норма передбачала, що у разі хвороби або іншої поважної причини, коли працівник відсутній, йому поновлювався строк на ту кількість днів скільки його не було.

І останні нововведення передбачають можливість звільнення працівника під час випробувального строку у разі його невідповідності займаній посаді за ініціативою власника, повідомивши про це за три дні. Це нова норма, яка доповняє статті 28, 40 Кодексу законів про працю пунктом права звільнення, що може мати у подальшому негативні наслідки для працівника, який на випробувальному терміні.

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар