Пеня за борги ЖКГ

Тих, хто не платить за комунальні послуги, схоже, будуть карати штрафами – влада  знову повернулася до питання про пеню за прострочення оплати ЖКГ. За даними Держстату, за останні 5 років борги по комуналці виросли з 7 до 12 млрд. грн.

Нагадаємо: пеню депутати скасували в 1996 році, коли в країні були затримки з виплатою зарплат, пенсій і стипендій і ввели з 2011-го, але не прописали механізм її справляння.

Як повідомляють у Мінрегіоні, на їх сайті поки вивішено для обговорення старий законопроект Кабміну про введення пені, але вже за підписом нового міністра. Документ був підготовлений в листопаді минулого року, але так і не розглянуто. Тепер його доопрацюють, зокрема, передбачається, що пеню не нарахують тим, хто отримує субсидію на оплату «комуналки» та малозабезпеченим, у яких вже є борги. Але останнім доведеться реструктуризувати (розстрочити) недоїмку. Механізм нарахування пені залишається незмінним – 0,1% від суми платежу за кожний день прострочення (або 36,5% річних), але не більше 100% загальної суми боргу. Крайній термін платежу – 20-е число наступного за розрахунковим місяця. Суму пені розрахує постачальник послуг (ЖЕК), і тільки за ті борги, які утворяться після вступу закону в силу.

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар