ПОСИЛЕННЯ СОЦЗАХИСТУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ АТО

В останні тижні роботи Верховної Ради України було прийнято два важливих закони на підтримку учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Перший – забезпечує працевлаштування військовослужбовця після демобілізації.

Другий – дає можливість не враховувати зарплату військовослужбовця (під час його перебування в АТО) при визначенні сукупного доходу сім’ї для призначення допомоги на сім’ю.

А тепер детальніше.

7 липня 2016 року був прийнятий Закон України  «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» (щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштування учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення).

Зазначені зміни стосуються квоти, яку роботодавці повинні залишати для громадян, які потребують додаткових гарантій у працевлаштуванні (одинокі батьки, діти-сироти, інваліди, молодь після навчання, особи перед пенсійного віку) у розрахунку на 20 працюючих – 1 місце для зазначених осіб. Тепер до вказаного переліку добавили військовослужбовців, які безпосередньо брали участь в АТО та демобілізувалися.

Запропоновані зміни стосуються лише осіб, які зареєстровані в державній службі зайнятості та перебувають на обліку як безробітні.

Такі нововведення створять сприятливі умови для працевлаштування учасників бойових дій, а також стимулюватиме діяльність роботодавців, спрямовану на збереження діючих та створення нових робочих місць для працевлаштування безробітних громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. Так, роботодавцю, який працевлаштує на нове робоче місце, за направленням Державної служби зайнятості, учасників бойових дій, яким надано статус безробітного, строком не менше ніж на два роки, щомісяця протягом року компенсуватимуться фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений.

14 липня 2016 року Верховна Рада України прийняла інший Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (щодо соціального захисту членів сімей учасників антитерористичної операції). Ці зміни передбачають, що до сукупного доходу сім’ї, при призначенні державної соціальної допомоги, не враховується грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на час її проведення. При зверненні до місцевої адміністрації (сільради) необхідно буде взяти із собою довідку, що чоловік (син, батько, член сім’ї) воює на даний час в АТО.

Аналогічна норма щодо неврахування доходу військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції на час її проведення, діє при розрахунку та призначенні житлових субсидій.

Така норма полегшить матеріальне становище сім’ї, оскільки дозволить вимагати у держави додаткові від 500 до 2500 грн. в залежності від складу сім’ї.

Нагадаємо.

Малозабезпечена сім’я – сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї (у наступному номері газети ми розкажемо про розрахунок сукупного доходу та права на отримання держдопомоги на таку сім’ю).

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар