Рада не змогла обрати нового омбудсмана

383375776

Верховна Рада 15 березня не змогла обрати нового уповноваженого ВР з прав людини (омбудсмена), оскільки жодна із запропонованих кандидатур не набрала потрібної кількості голосів.

На пост омбудсмена претендували правозахисник, співголова Харківської правозахисної групи, голова правління Української Гельсінської Спілки Євген ЗАХАРОВ і урядовий уповноважений Європейського суду з прав людини Валерія ЛУТКОВСЬКА.

Кандидат від більшості Валерія Лутковська набрала 212 голосів за необхідних 226-ти, а Євген Захаров – 134. 18 парламентаріїв проголосували проти обох кандидатур, 27 бюлетенів визнали недійсними.

«Захаров та Лутковська не набрали голоси через те, що як до однієї, так і до іншої кандидатур – немає довіри. На цю посаду потрібно пропонувати такого представника, який зможе отримати конституційну більшість голосів не тільки серед народних депутатів у парламенті, але й серед народу», – повідомляє Голова ВГО «Соціальна Україна» Вадим ВАЩЕНОК.

Як відомо, кандидатуру Захарова в ВР внесли фракції БЮТ і НУ-НС на початку лютого 2012 року. Пізніше у Партії регіонів заявили, що будуть підтримувати в якості кандидата на посаду омбудсмена Валерію Лутковську.

Нагадаємо, на початку лютого завершився термін повноважень омбудсмена Ніни Карпачової. Відповідно до законодавства, омбудсмен переобирається кожні 5 років. Карпачова займала цей пост з 1998 року.

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар