Спортсмени покидають Україну

За останні два роки спортивна еміграція досягла олімпійської вершини. У минулому році Україну покинуло 20 спортсменів і це далеко не кінець.

На думку олімпійської чемпіонки по спортивній гімнастиці Стели Захарової, після завершення літніх Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро, збірну України може покинути неменше 250 кращих спортсменів. Головною причиною, по якій українські спортсмени масово почали шукати собі місце в інших національних збірних, розповідає С.Захарова, це невиплата належних їм преміальних за виступи на чемпіонатах світу та Європи 2014р. Виплати здійснювалися тільки за 2015 рік, і то не всім і не в повному обсязі.

Як приклад, чотирьохкратну призерку Олімпійських ігор по греблі Інну Осипенко-Радомську заставило поїхати до Азейбарджану жебрацьке становище федерації та байдуже відношення її чиновників. Ті ж самі мотиви спонукали до виїзду з України Олімпійського призера в Пекіні Артура Айвазяна, Артема Іванова (важка атлетика), Вери Гребнік (легка атлетика).

На спортивне обладнання, знаряддя, форму, умови, в яких вони тренуються, спортсмени витрачають свої особисті кошти. Олег Верняєв та ще один успішний гімнаст Ігор Радивілов кожен місяць купують собі 100 шт. пластирів, що коштує 3000 грн. Без них на тренуванні можна отримати травму.

Багато спортивних федерацій України самостійно оплачують виїзди на тренування, проживання, харчування, добові і т.д. При цьому Міністерство молоді і спорту розводить руками – коштів немає!

За даними джерела із спортивної сфери, кошти, квартири, інші матеріальні заохочення призерам Олімпійських ігор, чемпіонам світу і Європи регулярно виділяються, однак до самих спортсменів вони не доходять.

Панує враження у всіх громадян, сферах життя, в т.ч. спорті, що Україну і населення умисно добивають і знищують.

Один із прикладів яскраво свідчить про це. У 2015 році Уряд А.Яценюка відмінив фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл (в т.ч. з фонду соцстраху) та передав їх на фінансування і утримання місцевим органам влади. Як результат, у 2015 році закрилося 49 ДЮСШ по всій Україні і 18 тисяч дітей залишились на вулиці… Про який спорт і досягнення може йти мова далі?!

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар