Субсидії почали перевіряти


Не пройшло і року з моменту надання субсидій як Уряд, ще А.Яценюка, розпочав самовільно заглядати на банківські рахунки громадян і перевіряти кому надали субсидії або соціальні виплати. Таку протиправну практику назвали розумним словом – верифікація, під яку підпадуть сотні тисяч людей.

Як ми вже писали у попередньому номері, законом про Державний бюджет на 2016 рік Міністерству фінансів дозволили перевіряти банківські рахунки громадян направивши лише до банку листа. Тобто, без будь-якого рішення суду чи розслідування, чи дотримання банківської таємниці, чи інших вагомих підстав, Мінфін може надіслати будь-якому банку листа і дізнатися все про ваш рух коштів на рахунку. Окрім того, Міністерство фінансів на чолі з Н.Яресько ініціювало проведення масштабного аудиту соціальних виплат для перевірки кожного одержувача таких соціальних виплат, в тому числі, отримувачів субсидій.

Звертаючись до органів соцзахисту за отриманням субсидії чи будь-якої допомоги, вам необхідно задекларувати доходи і надати таку інформацію. Служби соцзахисту одразу звертаються до Державної фіскальної служби та інших контролюючих органів для перевірки та підтвердження правдивості наданої вами інформації (кошти, будинки, машини, земельні ділянки …). Окрім фіскальної служби, деякі справи розглядає прокуратура і бере до уваги справи із великими розмірами соціальних виплат (як у переселенців), там де є скарги, чи спостерігаються помилки при попередніх зверненнях.

Протягом періоду отримання субсидії чи соціальної допомоги ваш сімейний чи майновий стан може змінюватися (інша робота або звільнення, склад сім’ї, коштовні покупки понад 50 тис.грн.). Якщо відбулося зменшення доходів, вам необхідно звернутися до соцзабезу для перерахунку субсидій, а якщо збільшення (легальне), то також бажано повідомити, оскільки про це все одно, рано чи пізно повідомить Державна фіскальна служба.

Громадяни, які подали правдиву інформацію, отримали субсидію і соціальний стан яких залишився без змін, отримають субсидію на наступний період (сезон) автоматично без додаткового звернення.

Звичайно, що всі живі люди і можемо помилятися, однак це може бути умисно чи неумисно. Проте, коли про це дізнаються органи соцзахисту, вас викличуть і запропонують повернути надмірно виплачену соціальну допомогу чи субсидію. Однак, у будь-якому випадку, ви маєте право і повинні ним скористатися, щоб вам надали можливість не одразу повернути всю суму, а реструктуризувати її на допустимо можливий для вас період. В тому числі, однією із аргументацій може бути пояснення, що вам на початку не роз’яснили повністю всі вимоги, ви не мали доступу до вичерпної інформації про надання субсидії чи соціальної допомоги, оскільки, як відомо, весь цей механізм напрацьовувався органами держави «з колін» у авральному режимі.

У разі відмови добровільно сплатити перераховану суму, справа буде передана до суду.

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар