УРЯД УСКЛАДНИВ ОТРИМАННЯ СУБСИДІЙ

Уряд вважає, що громадяни обманюють державу отримуючи субсидії, тому потрібно жорсткіше відноситись до людей! Із 7 мільйонів субсидіантів, більше 2 мільйонів у цьому році субсидії не отримають.

Типовий одержувач субсидії в Україні – це самотня людина, яка живе в місті. Майже кожне друге домогосподарство, яке отримує субсидію, складається з однієї людини (46,2%). На другому місці по частоті оформлення субсидій – сім’ї з двох людей (28,2%).

Як повідомляє «Укрстат», дві третини, що звернулися за субсидіями – мешканці міст (67,5%). Жителів сільської місцевості, відповідно, всього третина (32,5%).

У порівнянні з груднем 2016-го розмір субсидій скоротився і тенденції продовжуються. Тоді на одну родину припадало в середньому 1364,5 грн. субсидії, а в грудні 2017-го – 993,4 грн. А в наступному опалювальному сезоні середній розмір субсидій ще скоротиться, у зв’язку з підвищенням у 2018 році мінімальної зарплати з 3200 до 3723 грн., і тепер при розрахунку субсидії буде використовуватися цей підвищений показник.

Які таємні хитрощі Уряд Гройсмана продумував напередодні 2017 року із субсидіями та підвищенням удвічі зарплати. У порушення законів та всіх правил соціальної політики він підвищив заробітну плату одразу з 1600 до 3200 грн. для того, щоб підвищити надходження податків із зарплат та підлатати дірки у Пенсійному фонді. Третім аргументом, як уже сьогодні зізнається Міністр соцполітики А.Рева, через підвищення зарплат очікували скорочення надання субсидій до 5 млн. домогосподарствам, тобто на 2 млн. менше.

Іншими словами, Уряд змусив бюджетний сектор та бізнес підняти зарплати, щоб працівники отримали більше заробітку. Таким чином, сукупний дохід сім’ї збільшиться, це одразу відобразиться через податкову і автоматично органи соціального захисту позбавляють субсидії сім’ю. Тобто, людині де-юре нібито підвищили зарплату, але одночасно зняли субсидію і тепер зароблені кошти потрібно віддати на оплату ЖКГ, газу, електроенергії. Таким чином, працівник де-факто як був із порожньою кишенею, так з нею і залишився, а Уряд виграв у стягненні більше податків та оплаті коштів за газ, електроенергію, які йдуть в кишені олігархів.

Такою схемою А.Рева та В.Гройсман сподівалися позбутися 2 млн. отримувачів субсидії, але цей план безглуздо провалився, оскільки багато підприємств не змогли сплачувати вдвічі більші податки, підприємці почали закриватися, інші переходили у тінь, а громадяни не захотіли офіційно працевлаштовуватись, щоб не кормити дармоїдів у владі. Доречно сказати, що більшість бюджетних установ не мали додаткового фінансування і також почали переводити своїх працівників на 0,75, 0,5 ставки, відправляти у відпустку, робити неповний робочий тиждень і т.д.

Тепер вінницькі реформатори придумали інший план для позбавлення 2 млн. громадян субсидії. Під виглядом того, що багато сімей живуть у великих квартирах та будинках, мають достатні доходи, то потрібні жорсткі заходи. Зокрема, за даними міністра, під час минулого опалювального сезону житлову субсидію отримували понад 23,4 тисячі сімей, які проживали в будинках площею понад 200 кв.м., у квартирах площею понад 120 кв. м. – 28,5 тисяч домогосподарств”.

Математика за третій клас показує, що кількість людей, яким можливо, підкреслюю можливо, переглянути надання субсидій складає 51,9 тис. господарств. Однак, нові правила настільки жорсткі, що торкнуться більше 2 млн. громадян та сімей у 2018-2019 роках, а саме:

власників житлових приміщень з великою квадратурою: площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв. м. Обмеження не поширюється на дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім’ї;

осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безробітні. Таким громадянам органи автоматично зараховують в дохід три прожиткові мінімуми (5286 грн.), що істотно знижує ймовірність нарахування субсидії;

власників автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або машини, видані соцорганами;

заробітчан, які понад 2 місяці знаходяться за кордоном та їхні сім’ї в Україні будуть позбавляти субсидії. До цього контролю долучиться Прикордонна служба;

орендодавців, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду;

осіб, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень;

осіб, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або іншим законним спосіб набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб;

боржників з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума двомісячної заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Важливо знати й те, що внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації із зазначенням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Спрощено процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад. Відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення  субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Тим, у кого змінилися доходи чи склад сім’ї, умови проживання, потрібно повторно самому подавати документи на призначення субсидії. У такому разі цих осіб обов’язково буде перевіряти інспектор і приходити для перевірки без попередження. Потім висновки експерта буде розглядати комісія і вже після її рішення буде надано або відмовлено у субсидії.

У даній ситуації можна спрогнозувати, що черги на переоформлення субсидії будуть великі, призначення субсидій також буде затягуватись до максимально пізніх строків. Тому, громадянам необхідно заздалегідь подавати заяву та документи на переоформлення субсидій.

Наведемо один приклад.

24.05.2018 був останнiй день подачi заяв до вiддiлень соцзахисту про перехiд у лiтнiй перiод з субсидiй на пiльги (припинення нарахування субсидiй). Для окремих категорiй громадян це вигiднiше, оскільки багато людей їдуть у села, на дачі і не користуються послугами ЖКГ, газом, електрикою і т.д.

Для цього потрiбно було сплатити всі платежі, щоб не було заборгованостi та подати вiдповiдну заяву до соцзахисту.

У вiддiленнях соцзахисту народу було стiльки, що проступитись неможливо! Багато людей випадково дiзнались вiд сусiдiв та знайомих про останнiй день подачі заяв (24.05) та одразу пішли все оформлювати.

Мiнсоцполiтики вкотрий раз нiчого нiкому не сказало, iнформацiю людям не довело, все як завжди у хаосi та невiдомостi !

Складно навiть уявити, якi проблеми будуть чекати у жовтнi пiд час призначення субсидiй, враховуючи новi правила!

Голова ВГО «Соціальна Україна»

Вадим Ващенок

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар