В Монастирищі відроджено традицію проведення вечорів дозвілля на танцювальному майданчику дитячого скверу

Изображение 025_

Стару – добру, але призабуту традицію – проводити дозвілля в дитячому сквері на танцмайданчику, відновлено в Монастирищі, завдячуючи ініціативі та підтримці організації «Соціальна Україна» та міському голові Олександру Тищенку.

Минулого четверга монастирищани літнього віку, молодь, молоді матусі та діти зібралися тут, аби насолодитися грою духового оркестру, почути українські народні пісні та душевну поезію, розповіді про минувшину з вуст людей-легенд нашого краю.

Щиро кажучи, про такі вечори відпочинку, на зразок тих, що традиційно діють в сусідній Жашківщині, люди старшого віку могли тільки мріяти. Адже для них – це чудовий шанс пригадати яскраві роки молодості, закрутитися у вирі вальсу та згадати ритм парапету або краков»яку. І врешті, на мить відчути себе молодим…

Започаткування нового формату вечорів дозвілля на Монастирищині презентував перед городянами та гостями міста голова ВГО «Соціальна Україна» Вадим Ващенок:

- Я безмежно щасливий сьогодні виступити тут, перед вами, дорогі монастирищани, з гарною місією: зробити вдалий старт для започаткування в місті вечорів дозвілля, які дадуть вам можливість не тільки відпочивати душею, насолоджуватися музикою, співом та танцювати улюблені танці, а й знаходити нове коло спілкування, друзів. Нехай подібні вечори стануть родзинкою у вашому житті, тією віддушиною, яка надихатиме вас на нові звершення. Власне, одним із пріоритетних напрямків діяльності Всеукраїнської громадської організації «Соціальної України» є відродження духовної спадщини, культурних цінностей українців. І я радий, що своєю діяльністю ми внесли бодай часточку до загальної справи культурного розвитку на Монастирищині. А в подальшому подібні вечори стануть традиційними.

Цього дня Вадим Володимирович вперше офіційно представив перед монастирищанами голову районної організації «Соціальна Україна» Любов Куценко.

А оскільки відкриття сезону дозвілля в дитячому сквері припало на травневі дні, цього дня звучали мелодії, пісні військової тематики, приурочені до чергової річниці Великої Перемоги, монастирищан зі святом Перемоги вітав голова ветеранської міської організації Василь Мамалига. Духовий оркестр РБК виконав славнозвісний марш «Слава победителям», для монастирищан душевно співав ансамбль вчителів Летичівської школи.

Який же відпочинок без української пісні? З нагоди започаткування доброї справи для духовного розвитку краю, до Монастирища з Бачкуриного із дружнім візитом приїхали учасники народного фольклорно-етнографічного колективу «Вишуканка» та серце колективу – фольклористка Марія Шандра.

Для монастирищан співали учасники народного аматорського колективу ветеранів праці «Надвечір»я». З вуст Марії Шандри, монастирищанки поетеси Тамари Дубчак звучали поетичні рядки, з гуморесками виступав майстер дотепного гумору краю Віктор Клименко. А далі розпочалися танці. На   танцмайданчику у вирі вальсу кружляли десятки пар монастирищан, пригадуючи гарні добрі часи молодості і доводячи, що вона – вічна.

- Я щиро вдячна організаторам сьогоднішнього дійства за такий гарний душевний відпочинок, – говорить монастирищанка Тамара Дубчак. – Дві години свята минули, як одна хвилина. А ми – люди старшого покоління – зовсім забули і про свої хвороби, проблеми, домашній побут та роботу на присадибних ділянках. Такі вечори дозвілля додають сил і надихають. І дуже хочеться, щоб до наступних подібних святкових дійств долучалася молодь та діти.

Жителька Франтівки, що на Вінничині, Раїса Кулак, приїхала в Монастирище до дітей на гостини. Від знайомих жінка почула про вечір дозвілля і вирішила долучитися.

- Знаєте, я мабуть на десятки років помолоділа, слухаючи улюблені пісні, – зізнається жінка. – Особливо мене вразила «Вишуканка». Які ж ви молодці, що підтримуєте і зберігаєте народні традиції!

Спеціально для «Алекса», Софія Квітка.

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар