Вперше в Україні пацієнту було імплантоване «штучне серце»

 12 липня 2016 року, вперше в Україні пацієнту з Харкова з діагнозом ДКМП (дилатаційна кардіоміопатія) було проведено операцію з імплантації “штучного серця” – високотехнологічної розробки німецької компанії “Berlin Heart”, що імплантується всередину грудної клітини та “підшивається” до ослабленого серця, тим самим забезпечуючи повну циркуляторну підтримку кровообігу в організмі хворого.

Працюючий від невеликих зовнішніх батарей титановий мотор з турбіною (яка постійно обертається у магнітному полі), за допомогою силіконових та графітових труб був під’єднаний до верхівки лівого шлуночка серця та аорти пацієнта, дає можливість тривалий час підтримувати його життя та чекати донорської трансплантації серця.

Право на проведення імплантації цього приладу, фахівці Інституту серця МОЗ України отримали пройшовши відповідну сертифікацію в Німеччині. Вдалу операцію здійснила команда  на чолі з директором Інституту Борисом Тодуровим та спільно з професором з Німеччини Крістофом Шмідтом.

На даний час в Європі більше 300 пацієнтів знаходяться на штучній підтримці кровообігу, багато хто з них більше двох років. Термін служби такого серця не обмежений, деякі пацієнти живуть з ним вже більше 8 років.

Вживлення “механічного серця” – на сьогодні єдине рішення для пацієнтів, що потребують трансплантації серця, але з правових причин поки що не можуть зробити її в Україні…

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар