Як в Україні за рік змінилися ціни і зарплати

Держслужба статистики підвела підсумки життя країни за шість місяців 2013 року. У порівнянні з січнем-червнем минулого року, нас стало менше, ми стали менше випускати промпродукції, а також будувати. Зате дало серйозний приріст сільське господарство (+15,4%), майже на 300 грн. зросли зарплати і практично не змінилися ціни.
При цьому українці стали більше витрачати: обсяг роздрібної торгівлі виріс більш ніж на 11%. Експерти констатують, що в промисловості триває застій, але на житті українців це позначилося мало: ні стіл не збіднів, ні їжа серйозно не подорожчала, адже пропозиція з боку аграріїв зросла. Так, наприклад, в порівнянні з січнем-червнем 2012-го, набагато збільшилося виробництво м’яса свинини (на 18%) і курятини (на 6%). На 2,4% більше надоїли молока (близько 12 млн. літрів). Правда, щодо легкої промисловості, то хвалитися нічим: за всіма позиціями (тканини, одяг, білизна тощо) випуск продукції впав в середньому на 25%. Виняток – взуття: тут приріст 16%.
У другому півріччі спад промвиробництва зменшиться, але за підсумками року все одно буде зниження на 2-3% проти минулого року, вважають аналітики. Також вони прогнозують, що до кінця року майже перестануть рости зарплати, адже зараз виробництво стоїть, і об’єктивно зарплати рости не повинні, хоча вони підвищуються з політичних міркувань. Інфляція, навпаки, прискориться до 2-3%.

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар