ЗАКОН ПРИЙНЯТО, НАШІ ГРОШІ ПОРАХУЮТЬ!

Верховна Рада України 18.09.12. прийняла його 260 голосами як закон, яким нас зобов’яжуть робити коштовні покупки лише через банківські картки. Суму буде встановлено Національним банком України після підписання закону Президентом України. Вона може бути 10, 20 і 30 тисяч, як заманеться. Незрозумілим є те, чому Нацбанк вважає, що може вказувати як громадянам здійснювати розрахунки, із гаманця чи кредитної картки. У Європейських країнах існує альтернатива, хочете платіть готівкою, хочете – кредиткою. Не може бути обов’язкового примусу до розрахунків через банківську картку, це повинна були воля громадянина.
Доволі цікавим є те, що у пояснювальній записці до закону вказано: «Усе більшої популярності набувають електронні гроші; останнім часом зростає кількість пропозицій здійснювати платежі за товари та послуги за допомогою платіжних пристроїв, їх зручне розташування дає змогу громадянам скоротити час для оплати послуг і т.д.». Тільки цікаво, в якому обласному чи районному центрі знаходиться таке щастя, коли навіть на Хрещатику у деяких магазинах і кафе немає не те що банківських терміналів, але й елементарних касових апаратів.
Особливої уваги заслуговує висновок Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України, тези без коментарів:
«Окремі законодавчі зміни, що містяться у законопроекті, викладені без дотримання правил законодавчої техніки, не відповідають редакції тих законодавчих норм, до яких ці зміни вносяться. Відтак законопроект потребує суттєвого редакційного та техніко-юридичного доопрацювання та уточнення, оскільки прийняття закону у запропонованій редакції призведе до неоднозначного тлумачення при застосуванні, що не виключає прийняття суб’єктивних рішень».
Таким чином, без нашої згоди, без чіткого законодавчого підґрунтя прийнято закон, який буде мати вибіркове та двозначне застосування фінансового контролю за громадянами, який залізе кожному в кишеню. Напевно, скоро захочуть залізти до нас в холодильник або в спальню…

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете пропустити читання запису і залишити коментар. Розміщення посилань заборонене.

Залишити коментар