ЗЛАГОДЖЕНА СИСТЕМА ДОНОРСТВА ВІДСУТНЯ

Нині служба крові України представлена мережею установ, закладів і підрозділів, що забезпечують надання трансфузійної терапії. Це – 53 станції та центри крові, 349 відділень трансфузіології лікувальних закладів та 84 лікарні, що заготовляють кров.

Загальна кількість донорів по Україні в 2014 році становила 456849 осіб (або майже 1% від загальної кількості населення), Із них: активних донорів – 43 281 (або 85,7%); донорів резерву – 461678 (або 91,43%); первинних донорів – 220 559 (або 43,68%); донорів плазми – 43515 осіб. (за один рік 2014 р. у порівнянні з 2013 роком кількість донорів знизилась на 48 110 донорів).

За результатом проведеної оцінки Експертною комісією ЄС встановлено, що на даний час в Україні відсутня злагоджена системи забезпечення всіх потреб пацієнтів у донорській крові та її компонентах у відповідності до вимог якості та біологічної безпеки. Спостерігається відсутність належного контролю на ключових етапах відбору донорів та тестування заготовленої крові, від яких залежить біологічна безпека крові та її компонентів. Такі обставини є критично важливими в контексті функціонування системи, яка використовує платних донорів при наявності достатньо великої кількості інфікованих осіб серед населення. Адже розповсюдженість тільки одного виду гепатиту – гепатиту С – становить від 3% до 8%  (до 3.5 млн. населення); спостерігається зростання даного показника серед працівників медичної сфери (більше 30%) та донорів (більше 15%).

Не кожна людина, в силу різних перенесених захворювань, фізичного стану і т.д., може бути донором. Із практики, із 5 на вулиці відібраних осіб 1 може бути донором (в даний момент). Тому, у кого є можливість здавати кров – робіть це! Це не тільки корисно для суспільства і медицини, а насампере, для вашого організму – кров постійно оновлюється!!!!

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар