ЗМІНА ПРОГРАМ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ТА ОСВІТИ


«З 1 вересня будуть оновлені програми початкової школи. В чому ці оновлення?! Наприклад, у програмі англійської мови, починаючи буквально з 6-ти річного віку, у програмах (минулих) діти мали відтворювати графічні зображення слів і речень англійською мовою, коли вони ще щойно вчаться писати українською. Ми це замінили тим, що вони будуть більше розмовляти і поповнювати свій лексичний запас у спілкуванні з вчителем при початку вивченні англійської мови» – зазначила Міністр освіти і науки Л.Гриневич

«Так само по кожній з програм ми можемо привести такі приклади.

Зокрема, програма з фізкультури передбачала левову частину часу їзди на лижах, на ковзанах, в той час коли було дуже мало ігор і цікавої розвиткової діяльності на уроках фізичного виховання притаманної дітям такого віку.

Для початкової школи так само готуються  методичні рекомендації щодо навчально-виховничого процесу, який ми теж викладемо публічно для обговорення. Зокрема, наприклад, одна з таких рекомендацій щоб діти, поки вони не отримають навички письма у віці 6, 7 років у першому класі писали олівцем. І це дуже важливо, тому що це дає їм право на помилку, право на те, щоб не боятися помилки, можна витерти те, що написав не правильно і написати гарно. Хочу сказати, що це практика технологій навчання, яка існує у всіх провідних освітніх системах.»

Нова концепція української школи

У серпні Міністерством освіти і науки буде представлено концепцію нової української школи, вона буде обговорюватись на серпневих конференціях, Концепція відображена у стилі популярного, зрозумілого для будь-якого читача, не тільки для науковця чи для юриста, а для усіх батьків, представників громадськості, учителів.

«Впродовж цього часу ми у липні підписали договір про приєднання України до міжнародного порівняльного дослідження країн економічної співпраці і розвитку «Віза». Для нас це дуже важливий крок, тому що це приклад навчання і оцінювання компетентностей. Треба сказати, що ми 79 країна, яка долучилася до цього дослідження, і оскільки нова українська школа – це школа, яка переходить від трансляції і відтворення знань до формування компетентностей, як, власне, комбінація знань, умінь, і ставлень, які необхідні для кожної сучасної людини у 21 столітті, для нас дуже важливо, щоб ми показали як можна оцінювати ці компетентності, і тому, тим більше для нас, важливо участь у «Візі», аби ми себе побачили з цієї точки зору серед багатьох кран світу, як виглядає наша система освіти.» – зазначила міністр.

«Що таке компетентність – це ядро знань, основні знання, які потрібно знати дитині, вміння про те, як застосовувати ці знання для вирішення життєвих проблем, а також ставлення і цінності, які потрібно засвоїти сучасній людині. Тому, що зараз не проблема дістати інформацію, якщо вона тобі потрібна, проблема – використати цю інформацію для вирішення твоєї задачі, критично переосмислити, проаналізувати її, застосувати її. І саме на це буде спрямована нова українська школа» – резюмувала посадовець.

Разом з тим, Л.Гриневич зосередила увагу на тому, як будуть втілювати і підтримувати ці нові ідеї вчителі. Оскільки, якщо вчитель не буде працювати відповідно до цих програм і намагатися осучаснити навчання відповідними методиками компетентнісного навчання, то справжніх змін не відбудеться. Для цього інститути післядипломної освіти вчителів повинні зорієнтувати зараз свої курси на презентацію методик компетентнісного навчання.

Довідково: у 2016 році закладено 5% ВВП на освіту. За останніх 10 років це найменша сума, яка виділялася. Були роки, коли освіта отримувала 7,4% ВВП, потім ця цифра спадала до 6,8%, 6,4%, а тепер 5%.  Консолідований бюджет (в т.ч. місцеві) складає всього 120 млн.грн., все що виділяється на освіту.

Підготовлено за матеріалами прес-конференції у МОН

Поділитися в соц. мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар